Strona główna Komunikacja Chodnik na Modlińskiej po remoncie

Chodnik na Modlińskiej po remoncie

fot. Zarząd Dróg Miejskich

Zrealizowany został kolejny projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Zarząd Dróg Miejskich wymienił chodnik wzdłuż ul. Modlińskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Płużnicką do ul. Modlińskiej 129. Miejsce asfaltu i starej kostki zajęły estetyczne płyty.

Chodnik – dojście do bloków, parkingów, sklepów czy przystanków – został wyremontowany po stronie zachodniej ul. Modlińskiej w kierunku węzła z Trasą Mostu Północnego. Jeszcze do niedawna na 250-metrowym odcinku znajdowały się fragmentami asfalt i kostka brukowa. W niektórych miejscach były pozapadane i wybrzuszone, co powodowało, że dla pieszych był bardzo niewygodny.

Trotuar stał się bezpieczniejszy. Zakończyły się prace, podczas których drogowcy położyli nową, równą nawierzchnię z estetycznych płyt betonowych o wymiarach 50×50 cm. Chodnik został również poszerzony – wcześniej fragmentami był bardzo wąski, co utrudniało przechodniom swobodne mijanie się.

„Przy okazji poprawiliśmy także wjazdy na posesje i pod pobliskie budynki. Wyłożyliśmy je kostką brukową. Kierowcy będą mieli teraz komfortowy dojazd – dotychczas musieli pokonywać nierówny asfalt” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Wymiana chodnika przeprowadzona została w ramach realizacji budżetu obywatelskiego. Projekt poparły 1664 osoby.