Strona główna Komunikacja Jugosłowiańska dla rowerzystów i pieszych

Jugosłowiańska dla rowerzystów i pieszych

fot. Zarząd Dróg Miejskich

Kończy się budowa drogi dla rowerów na ul. Jugosłowiańskiej na odcinku między ul. Fieldorfa a rondem u zbiegu z ul. Kwiatkowskiego. Ostatnie prace wiążą się z malowaniem oznakowania poziomego. 

Nowy fragment drogi rowerowej powstał po południowej stronie ul. Jugosłowiańskiej. Opowiedzieli się za nim mieszkańcy – projekt pn. „Uzupełnienie drogi rowerowej przy ul. Jugosłowiańskiej” poparło 1109 osób.

Jak tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich, odcinek liczy niecałe 150 metrów, ale jest dosyć istotny. Niebawem będzie stanowił dojazd do planowanych pasów rowerowych na ul. Meissnera (ich budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku), które będą kończyć swój bieg właśnie na wysokości skrzyżowania z ul. Fieldorfa, gdzie zostaną płynnie połączone z drogami dla rowerów.

Początkowo inwestycja miała wiązać się tylko z drogą dla rowerów, ale zakres prac został mocno rozszerzony. Drogowcy przebudowali sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Jugosłowiańskiej, Fieldorfa i Meissnera. Wyposażyli ją w system automatycznej detekcji samochodów, rowerzystów oraz pieszych, który od wielu lat jest już standardem przy realizacji tego typu projektów.

„Wyremontowaliśmy także chodnik, w tym ten na przystanku autobusowym Meissnera 04 wraz z dojściem do niego, a także położyliśmy nowe, estetyczne płyty chodnikowe w miejscu przedeptów przy stacji benzynowej. Do tego doszedł montaż oświetlenia drogi dla rowerów i chodnika, co poprawiło widoczność uczestników ruchu. Do tej pory latarnie uliczne znajdowały się tylko drugiej stronie ul. Jugosłowiańskiej” – informuje ZDM.

Przy okazji drogowcy wybudowali dwa brakujące przejazdy rowerowe, aby na skrzyżowaniu był ich komplet, czyli cztery sztuki. Prace związane z ich malowaniem są ostatnimi przy tej inwestycji. Ich zakończenie powinno nastąpić najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia.