Strona główna Aktualności Portal wodno-kanalizacyjny

Portal wodno-kanalizacyjny

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uruchomiło na swojej stronie internetowej nową funkcjonalność – geoportal „Bliżej Mieszkańca”. Klienci mogą uzyskać tam informacje o stołecznej infrastrukturze wodociągowo-kanalizacyjnej.

Portal zapewnia dostęp do informacji o infrastrukturze spółki, pozwala na zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzanie ścieków, a także na sprawne rozpatrywanie spraw takich jak:

• opracowanie informacji technicznej,

• opracowanie warunków technicznych przyłączenia do sieci wod.-kan.,

• uzgodnienie dokumentacji technicznej potrzebnej do procesu przyłączeniowego,

• zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia budowy przyłącza,

• złożenie dowolnej korespondencji.

Za pośrednictwem geoportalu mieszkańcy Warszawy i okolic mogą uzyskać też aktualne informacje o planowych wyłączeniach wody i lokalizacji beczkowozów.

– Nowy serwis umożliwia podgląd portalu mapowego, w którym znajdują się informacje o sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych. „Bliżej Mieszkańca” to rozwiązanie, które pozwala klientowi zaoszczędzić na dodatkowych kosztach zakupu mapy – mówi Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK Warszawa.

Aktualna mapa zasadnicza, która jest obligatoryjnym załącznikiem do wniosku o opracowanie informacji technicznej czy wydanie warunków technicznych przyłączenia, jest automatycznie generowana przez system w momencie składania eWniosku.

Dostęp do portalu „Bliżej Mieszkańca” jest możliwy poprzez stronę internetową MPWiK: blizej-mieszkanca.mpwik.com.pl. Dotychczasowi użytkownicy eBOK mogą zalogować się do systemu, korzystając z tego samego numeru użytkownika i hasła.