Strona główna Kultura Nowa siedziba Poliglotki

Nowa siedziba Poliglotki

fot. materiały prasowe

Od poniedziałku czytelnicy będą mogli powrócić do nowej Poliglotki. Filia wolskiej biblioteki mieścić się będzie na Nowolipki 21. Stary lokal wypożyczalnia zamieniła na blisko trzykrotnie większy.

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych nr 115, czyli Poliglotka przeprowadziła się pod nowy adres – do lokalu przy ul. Nowolipki 21.

– Najważniejszą zmianą będzie powierzchnia użytkowa Biblioteki. Z dotychczasowych 59 mkw. zmieni się ona na aż 170 mkw. – mówi Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępca burmistrza Woli. – Poprawi to zdecydowanie komfort korzystania z placówki – dodaje. Zyska ona także nowoczesny design – żywą kolorystykę z użyciem tkanin dekoracyjnych oraz neon.

Do dyspozycji czytelników będą przestronne sale z regałami i siedziskami do lektury. Czytelnia czasopism oraz sala warsztatowa pozwoli organizować zajęcia i kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, projekcje filmów i inne wydarzenia związane z literaturą obcojęzyczną. W zbiorach Poliglotki znajduje się literatura w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim, czeskim, szwedzkim, chińskim, duńskim, norweskim, fińskim, ukraińskim oraz z obszaru krajów Beneluxu, audiobooki i seriale w różnych językach. Obecnie jest to około 8 tysięcy zbiorów.

Poliglotka to jedna z kilku inwestycji, które objęły wolskie Biblioteki w ciągu ostatnich lat. – W 2016 roku odbył się remont Bibliotecznej Strefy Gier przy Staszica. We wrześniu 2018 otworzyliśmy po remoncie nową odsłonę Biblioteki na Kole przy ul. Ciołka, a w 2020 Fantasmagorię. Od 2018 funkcjonuje także nowa filia biblioteki na Odolanach – informuje Anna Grędzińska, dyrektorka Biblioteki Publicznej na Woli.