Strona główna Zwierzęta „Adoptuj Warszawiaka” w parku Skaryszewskim

„Adoptuj Warszawiaka” w parku Skaryszewskim

fot. materiały prasowe

Kolejną odsłonę tegorocznej akcji Adoptuj Warszawiaka zaplanowano na 9 kwietnia (sobota). Tym razem spotkanie z mieszkańcami Schroniska na Paluchu odbędzie się na Pradze-Południe.

Adoptuj Warszawiaka to cykliczna akcja, podczas której w wybranych lokalizacjach stolicy można spotkać podopiecznych Schroniska na Paluchu, a także porozmawiać o adopcji czworonogów i pomóc w znalezieniu im najlepszych domów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 kwietnia w godz. 12-15 w parku Skaryszewskim. Namiot organizatorów będzie zlokalizowany przy głównej alejce od wejścia do parku od alei Waszyngtona.

Do sobotniego wydarzenia dołączy także Fundacja SAFE-ANIMAL. Organizacja zapewni specjalnego busa, w którym warszawiacy będą mogli za darmo zaczipować swoje psy. Opiekunowie muszą pamiętać o zabraniu książeczki zdrowia swojego pupila oraz własnego dowodu osobistego. Organizatorzy akcji przygotowali również coś dla miłośników kotów – podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach robienia kocich zabawek.

Adoptuj Warszawiaka będzie też doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać o wolontariacie w Schronisku na Paluchu oraz by wesprzeć stołeczną placówkę w zbiórce darów dla podopiecznych. Zbierane będą koce, prześcieradła i duże ręczniki.

W ramach inicjatywy Adoptuj Warszawiaka psy z Palucha pojawiają się cyklicznie podczas wydarzeń kulturalnych, imprez czy weekendowego leniuchowania w charakterystycznych miejscach stolicy. Celem akcji jest obalenie mitu bezdomnego czworonoga, promocja adopcji zwierząt i dotarcie do warszawiaków, którzy z różnych względów nie odwiedzili jeszcze placówki przy ul. Paluch 2. Dzięki poprzednim akcjom Adoptuj Warszawiaka, kochający dom znalazło łącznie kilkadziesiąt zwierząt.