Strona główna Wydarzenia Najlepsze zdjęcia stolicy

Najlepsze zdjęcia stolicy

fot. materiały prasowe

60 najlepszych zdjęć Warszawy wykonanych w 2020 r. będzie można zobaczyć na wystawie Warszawskiego Konkursu Fotograficznego. Jej wernisaż planowany jest na 20 kwietnia (środa) na godz. 19 w lokalu Browar Warszawski.

Warszawski Konkurs Fotograficzny rozpoczął się w styczniu 2020 r. Jego formuła jest otwarta, swoje zdjęcie Warszawy może zgłosić każdy. Aby to zrobić, wystarczy zapisać się do grupy pod nazwą „Warszawski Konkurs Fotograficzny” na Facebooku, zapoznać z regulaminem grupy i zamieścić tak zwany „post”, czyli wpis, zawierający tytuł zdjęcia i zwięzły opis miejsca, w którym powstała fotografia, oraz oczywiście samo zdjęcie. Prace z każdego miesiąca ocenia jury złożone z zawodowych fotografów. W latach 2020 i 2021 przyznawało ono po pięć wyróżnień miesięcznie, w 2022 ta liczba zmniejszyła się do trzech.

Oprócz zdjęć miesiąca, wybierane jest także zdjęcie roku. Jury obraduje wówczas w poszerzonym składzie i do wyboru ma dwanaście zdjęć, które zajęły pierwsze miejsca w konkursach miesięcznych. Nagrodą za zdjęcie roku rok 2020 byt notebook firmy Fujitsu, który przypadł w udziale pani Edycie Chrząszcz za pracę „Widok z 30 piętra PKiN”.

W oficjalnej prezentacji wyróżnionych prac organizatorom przeszkodziła pandemia. Po likwidacji obostrzeń organizatorzy WKF, we współpracy z Restauracją Browar Warszawski, zaprezentują hurtem wszystkie wyróżnione prace roku 2020.

Wernisaż wystawy odbędzie się 20 kwietnia (środa) o godz. 19 w lokalu Browar Warszawski (browarwarszawski.com) przy ulicy Habersbuscha i Schielego 2 na Woli – na terenie dawnych Browarów Warszawskich przy ul. Grzybowskiej. Na wernisażu wystąpią: duet Teściowa śpiewa, Heniek Małolepszy i Wujek Samo Zło.Organizatorami są: Fundacja Promocji m.st. Warszawy we współpracy z redakcją serwisu www.warszawa.pl. Wystawa potrwa miesiąc, do 20 maja.