Strona główna Aktualności Wracają pokazy w Parku Fontann

Wracają pokazy w Parku Fontann

fot. materiały prasowe

Złotą kaczkę wyczarowaną ze świateł i rozpylonej wody można będzie zobaczyć w Multimedialnym Parku Fontann od majówki. Inauguracyjne spektakle zaplanowano na 1, 2 i 3 maja (niedziela, poniedziałek i wtorek) o godz. 21.30.

Kolejne będą odbywały się w piątki i soboty, zmieniać się będą godziny – 21.30 pozostanie do końca lipca, w sierpniu będzie to godz. 21, a we wrześniu – 20.30.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Najlepiej je podziwiać ze skarpy wiślanej. Podczas pierwszego spektaklu – 1 maja – zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla wózków inwalidzkich. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną.

– Pokazy fontann są jedną z ulubionych atrakcji warszawiaków. Widownia poprzednich spektakli gromadziła nawet milion osób. W czasie niespodziewanej i przymusowej dwuletniej przerwy nieustannie pytano nas o powrót, dostawaliśmy też liczne dowody sympatii. Teraz zmotywowani powracamy z nowym spektaklem – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która od lat jest organizatorem wydarzenia.