Strona główna Aktualności Po pandemii alkohol wróci na bulwary

Po pandemii alkohol wróci na bulwary

fot. WSP

Gdy zostanie zniesiony stan epidemii, na Bulwarach Warszawskich znów będzie można spożywać alkohol – informuje urząd miasta.

W lutym Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrywał skargę mieszkańców okolicy Bulwarów na uchwałę Rady Warszawy dopuszczającą spożywanie alkoholu. Uznał ją za nieważną. Z tym wyrokiem z kolei nie zgodził się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i postanowił wnieść skargę kasacyjną do NSA.

– Chcemy, żeby przestrzenie miasta przeznaczone do relaksu i wypoczynku, temu właśnie służyły. Tereny nad Wisłą są miejscem dla wszystkich. Porządku na tym obszarze, jak i w całym mieście pilnują i będą pilnować odpowiednie służby, nadal będziemy reagować na wszelkie naruszenia prawa. Ufam więc, że uda się pogodzić potrzeby gości spędzających czas nad Wisłą z potrzebami mieszkańców i mieszkanek okolicy – tłumaczy dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Karolina Zdrodowska.

Gdy stan pandemii zostanie zniesiony, uchwała rady miasta dopuszczająca spożywanie alkoholu na bulwarach będzie obowiązywać. „Dlatego, że lutowy wyrok sądu – w związku z zaskarżeniem go przez prezydenta Warszawy do NSA – się nie uprawomocnił. Do czasu rozstrzygnięcia kasacji nic się tu nie zmienia” – tłumaczą urzędnicy.

Natomiast uchwała dopuszczająca spożywanie alkoholu na plaży Poniatówka (na prawym brzegu Wisły) nigdy nie była zaskarżona i tu sytuacja jest jasna. Po zniesieniu stanu epidemii będzie można na tym terenie spożywać alkohol niezależnie od rozstrzygnięcia sądu w sprawie skargi kasacyjnej.