Strona główna Wydarzenia Z wizytą u króla – piknik sąsiedzki na Pradze

Z wizytą u króla – piknik sąsiedzki na Pradze

fot. materiały prasowe

Piknik rodzinny „Z wizytą u Króla”odbędzie się 4 czerwca w godz. 12-17 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi numer 73 im. Króla Stefana Batorego przy ul. Białostockiej 10/18.

Piknik będzie świetną okazją do spędzenia czasu wspólnie ze swoją rodziną czy znajomymi. Na dzieci czeka m.in. malowanie twarzy, dmuchańce, gokarty, gra w ultimate frisbee, warsztaty origami, robienia własnych toreb w ramach warsztatów zero waste czy projektowanie własnej biżuterii. Dorośli będą mogli np. zapoznać się z lokalnymi działaczami czy poznać historię Pragi.

Organizatorzy przygotowali również specjalną strefę „Stwórz własną inicjatywę oddolną”, w której będzie można poradzić się ekspertów, jak zacząć działać na swoim osiedlu czy w swojej okolicy. Do tego strefa gastronomiczna oraz atrakcje przygotowane przez szkołę, które przeniosą dużych i małych do królewskiego świata jak za czasów króla Stefana Batorego.

– Chcemy, żeby była to okazja do poznania miejscowych działaczy czy NGO, ale też zabawa dla całych rodzin. Piknik to także możliwość rozpoczęcia swoich sąsiedzkich działań. Powiemy wspólnie z naszymi ekspertami jak działają MAL-e czyli Miejsca Aktywności Lokalnej. Jak zacząć odnowę sąsiedzkiego ogródka czy zorganizować akcję sprzątania okolicy. Od czego zacząć, gdzie szukać wsparcia i jak krok po kroku zorganizować sąsiedzką inicjatywę. Będzie można porozmawiać o problemach mieszkańców i poszukać rozwiązań – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.