Strona główna Komunikacja Ostatni pieszy weekend na Trakcie Królewskim

Ostatni pieszy weekend na Trakcie Królewskim

W najbliższą sobotę i niedzielę po raz ostatni tej jesieni ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście dostępne będą tylko dla pieszych i rowerzystów. W niedzielę zmieni się również organizacja ruchu na pl. Zbawiciela, na którym przywrócony zostanie pełny ruch samochodowy.

Jeszcze tylko 22 i 23 października spacerowicze i turyści będą mogli korzystać z deptaku urządzanego na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu. W piątkowy wieczór, 21 października, na wlotach Traktu Królewskiego, ustawione zostaną – po raz ostatni w tym sezonie – betonowe zapory. To dzięki nim, przez weekend, piesi i rowerzyści mogą cieszyć się wygodnym szlakiem – od ronda de Gaulle’a do ul. Miodowej.

W poniedziałek, 24 października, zostanie w tym miejscu przywrócona stała organizacja ruchu. Wówczas na swoje podstawowe trasy wrócą autobusy linii: E-2, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44. Od tej pory pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursować Traktem Królewskim przez cały tydzień.

Niedziela, 23 października, będzie również ostatnim dniem, kiedy goście kawiarni i restauracji działających na placu Zbawiciela skorzystają z ogródków urządzonych na fragmencie jezdni. W poniedziałek, 24 października, z tamtejszej jezdni zostaną wywiezione betonowe bariery, a z nawierzchni zniknie żółte oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu. Na wytyczonym na placu rondzie ruch będzie się odbywał dwoma pasami.